SAMORZĄD UCZNIOWSKI

Kontakt:
  Radek Dziembała fb: https://www.facebook.com/radek.dziembala

„Miarą twojego człowieczeństwa
jest wielkość twojej troski o drugiego człowieka.”
Ks. Mieczysław Maliński

RAZEM DLA OLIWII

Już we wrześniu 2017 roku rozpoczęła się druga edycja projektu „Razem ku demokracji”, w którym udział bierze Młodzieżowy Ośrodek Wychowanek z Radzionkowa, Gimnazjum im. Ojca Ludwika Wrodarczyka w Radzionkowie oraz Liceum Ogólnokształcące w Radzionkowie. W tym roku hasło przewodnie to „Razem dla Oliwi” - 14-letniej dziewczyny z Radzionkowa, dla której samorządy uczniowskie wraz z opiekunami przygotowują koncert charytatywny połączony z aukcją. Mamy nadzieję, że zebrane pieniądze pomogą rodzicom Oliwki w dalszej diagnostyce oraz leczeniu córki. Dziewczyna była bardzo aktywna i chętna do pomocy, dopóki nie dopadła jej jakaś niezdiagnozowana jeszcze choroba, uniemożliwiając jej samodzielne poruszanie się. Mimo to Oliwia chętnie uczy się nowych rzeczy i nie rezygnuje z tak ważnych dla niej spotkań z koleżankami. 14-latka uwielbia też słuchać muzyki i śpiewać.

Tegoroczną współpracę rozpoczęliśmy we wrześniu. Początkowo dwukrotnie zgromadziliśmy się w MOW-ie, gdzie miała miejsce prawdziwa burza mózgów - wymienialiśmy się swoimi pomysłami i przemyśleniami na temat aktywnej pomocy potrzebującym. Plan działania i pomocy ustaliliśmy podczas rozmów w Gimnazjum im. Ojca Wrodarczyka, a 9 stycznia w naszym liceum zorganizowaliśmy kolejne spotkanie, na którym ustalono wstępną datę koncertu – 6 kwietnia 2018 roku. Podczas zebrania w LO podzieliśmy się na dwie grupy: pierwsza zabrała się za przygotowanie plakatów, druga natomiast wzięła się za sprawy taneczne :)

Oprócz spotkań przedstawicieli SU w każdy czwartek w MOW-ie odbywają się próby dla osób zainteresowanych graniem na bębnach, gitarze i śpiewaniem! Dzięki Panu Jackowi Kafce - nauczycielowi muzyki - nawet początkujące osoby radzą sobie bardzo dobrze. Mamy nadzieję, że nasz wspólny występ podczas koncertu Razem dla Oliwii będzie nie tylko okazją do rozwijania różnych talentów czy integracji, ale przede wszystkim przyczyni się do otwarcia serc darczyńców. Dlatego zachęcamy do udziału w koncercie, a zwłaszcza w aukcji.
Można również podarować jakiś cenny przedmiot (np. płyta lub koszulka z autografem, rękodzieło), który zostanie wystawiony na licytacji.

Dodatkowo każdy, kto chce pomóc Oliwii, może to zrobić poprzez Fundację Dzieciom „Zdążyć z pomocą”. Wpłaty na konto 42 2490 0005 0000 4600 7549 3994 tytułem: 28126 Hajda Oliwia darowizna na pomoc i ochronę zdrowia.
Można przekazać jej także 1 proc. podatku (KRS 37904, szczegółowy: 28126 Hajda Oliwia).

Katarzyna Siwy, klasa pedagogiczno-psychologiczna
LO Radzionków