Szkolna grupa Amnesty International

logo amn Szkolna grupa Amnesty International powstała z inicjatywy uczniów oraz p. Anny Kandzia w październiku 2014 roku. Do tej pory w ramach jej działalności zrealizowano następujące przedsięwzięcia:

- grupa spotyka się raz w miesiącu i omawiano aktualne problemy związane z łamaniem praw człowieka na świecie, oraz zastanawia się nad akcjami i przedsięwzięciami, które może podjąć na terenie szkoły i miasta,

- w grudniu 2014 r. zorganizowano akcję Pisania Listów w sprawie osób prześladowanych, torturowanych i bezprawnie więzionych. W ramach akcji rozpropagowano ulotki, rozwieszono plakaty, w auli szkoły członkowie SGAI zaprezentowali sylwetki tegorocznych bohaterów, opowiedzieli o idei maratonu. W kąciku uczniowskim zorganizowano specjalne stanowiska do pisania oraz zbiórkę pieniędzy na znaczki pocztowe. Powiadomiono również media. Udzielono wywiadu telewizji Sfera, która przyjęła zaproszenie. Łącznie napisano 32 listy.

- w styczniu 2015r. zorganizowano akcję w sprawie jednego z bohaterów maratonu Raifa Badawiego. Celem akcji było zmuszenie władz Arabii Saudyjskiej do zaprzestania wykonywania na nim kary. W tym celu członkowie SGAI stworzyli plakat, zrobiono fotografie, nagrano również filmik z apelem do władz. Powyższe działania zostały rozpowszechnione za Facebooku,

- stworzono wystawę z okazji Dnia Kobiet o tematyce łamania praw kobiet na świecie. Wystawę można oglądać codziennie w naszej szkole w kąciku uczniowskim. Zapraszamy!


amnesty1  

amnesty10

amnesty2

amnesty5

amnesty6

amnesty3